KORNELIA Z WILCZYNA ZAŚPIEWAŁA Z GRUPĄ MOCARTA

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zaśpiewała przed dwutysięczną publicznością i powiedziała o zespole, w którym śpiewa i tańczy. Kornelia Cieślewicz z zespołu "Folinki" działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilczynie, wystąpiła z Adamem Sztabą i Grupą MoCarta. Koncert, z okazji 20-lecia Grupy MoCarta, odbył się w pięknej sali Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.

Wszystko tak naprawdę zaczęło się od „Folinek”. Renata Czapska, która prowadzi zespół, nie ustaje w poszukiwaniach folkowego materiału dla swojej grupy. Szukając różnych utworów natrafiła na słowa piosenki „Młoda uroda”. – Bardzo mi się spodobały. Potem wyszukałam, że piosenkę aranżował Adam Sztaba. Powiedziałam o tym dyrektorowi naszego Domu Kultury w Wilczynie – opowiada Renata Czapska.

Janusz Korzeniewski, dyrektor GOK w Wilczynie, skontaktował się z Adamem Sztabą. Muzyk bez większych problemów przesłał podkład. Nagranie wysłałem Adamowi Sztabie. Staram się w ten sposób promować nasze lokalne zespoły - mówi Janusz Korzeniewski.

Po jakimś czasie Adam Sztaba odezwał się. Okazało się, ze Grupa MoCarta, dla której aranżował ten utwór, ma jubileusz 20-lecia istnienia. – Dziewczynka, która śpiewała ten utwór w oryginale ma już 17 lat. I Adam Sztaba zaprosił Kornelkę, by  przyjechała do Wrocławia – opowiada Renata Czapska.

Dziewczynka przed prawie dwutysięczną publicznością zaśpiewała piosenkę "Młoda uroda" przy akompaniamencie jubilatów czyli samej Grupy MoCarta. Podczas tego koncertu gościnnie wystąpili także: Artur Andrus, Joanna Kołaczkowska (Hrabi), Ireneusz Krosny oraz Adam Sztaba.

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku na koncercie z Adamem Sztabą zaśpiewa cały zespół „Folinek”.

Opublikowano: 27 stycznia 2017 08:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 4626

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom-jst.pl