Warsztaty Terapii Zajęciowej i punkt przedszkolny po termomodernizacji Wykorzystują odnawialne źródła energii

 (link otworzy duże zdjęcie)

Odnowiony budynek warsztatów Terapii Zajęciowej w Wilczynie oraz całkowita modernizacja punktu przedszkolnego w Bieli – to efekt projektu pod nazwą: „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Wilczyn”.

            To już kolejny projekt realizowany w gminie Wilczyn. Tym razem udało się pozyskać środki ma termomodernizację. Najważniejszym celem projektu była poprawa efektywności energetycznej w gminie Wilczyn poprzez kompleksową modernizację i instalację odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej. Prace zostały przeprowadzone w budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wilczynie oraz w punkcie przedszkolnym Szkoły Podstawowej w Wilczynie, filia w Bieli.

            Oba budynki przeszły prawdziwą metamorfozę. Obiekt Warsztatów Terapii Zajęciowej cieszy oczy piękną, nowoczesną elewacją. Natomiast punkt przedszkolny w Bieli z całą pewnością sprawi radość zarówno maluchom, jak i dzieciom, które będą miały w nim zajęcia.

Dzięki projektowi zmniejszy się roczne zużycie energii w tych budynkach użyteczności publicznej. Nastąpi na pewno spadek emisji gazów cieplarnianych, a energia elektryczna jest z nowo wybudowanej instalacji wykorzystującej odnawialne źródła energii.

Całkowita wartość projektu wyniosła 1 422 536,42 zł, a wkład Funduszy Europejskich to 1 156 421,60 zł.

 

Opublikowano: 30 października 2017 08:41

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 747

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom-jst.pl