ZIMOWA SPARTAKIADA SOŁECTW GMINY WILCZYN (foto)

 (link otworzy duże zdjęcie)

Sołectwo Wturek wygrało Zimową Spartakiadę Sołectw o Puchar Wójta Grzegorza Skowrońskiego. W zawodach wzięli udział mieszkańcy ośmiu sołectw.

W hali Zespołu Szkół w Wilczynie po raz kolejny odbyły się zimowe zmagania mieszkańców sołectw. Tym razem drużyny rywalizowały w następujących konkurencjach: rzut kaloszem do celu, strzały na bramkę, rzut piłką lekarską, slalom z piłką, rzut do kosza. W każdej z tych konkurencji startowało dwóch przedstawicieli danego sołectwa – kobieta i mężczyzna, a w slalomie z piłką dodatkowo dziecko do lat 13.

Po podliczeniu punktów okazało się, ze pierwsze miejsce w tegorocznej spartakiadzie zajęło sołectwo Wturek. Na drugim miejscu uplasował się Wilczyn, a na trzecim – Wilczogóra. Kolejne lokaty zajęły sołectwa: Kownaty, Wiśniewa, Maślaki, Biela, Kopydłowo.

Nie zabrakło także specjalnej konkurencji – niespodzianki dla sołtysów. Tym razem był to slalom z rakietką i piłeczką tenisową. Najszybciej poradził sobie z tym zadaniem sołtys z Kownat – Ryszard Pieszak, drugie miejsce zajęła Agnieszka Muszyńska – sołtys Kopydłowa, a trzecie miejsce zajął Krzysztof Śliwczyński – sołtys sołectwa Biela.

Opublikowano: 12 marca 2018 15:10

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 668

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom-jst.pl