Maria Stranc z flagą gminy Wilczyn oraz Polski na Akademickich Mistrzostwach Europy karate, taekwondo, judo i kickboxingu

 (link otworzy duże zdjęcie)

Mieszkanka Wilczyna Maria Stranc po złocie, srebrze i trzech brązowych medalach przywiezionych z Mistrzostw Świata w Bratysławie wzięła udział w akademickiej imprezie międzynarodowej. Miesiąc po ukończeniu pierwszego roku studiów na Uniwersytecie Warszawskim miała możliwość godnie reprezentować swoją uczelnię, a także gminę Wilczyn w stolicy Chorwacji. W Zagrzebiu zadebiutowała jako jedna z najmłodszych spośród 35 zawodniczek swojej kategorii. Dostąpiła zaszczytu marszu z polską flagą w imieniu reprezentacji wszystkich czterech dyscyplin, które brały udział w Akademickich Mistrzostwach Europy- karate, taekwondo, judo i kickboxingu. W zawodach brało udział 1300 studentów z 400 europejskich uniwersytetów i 38 krajów.

Z zawodów wraca z workiem doświadczeń oraz podziwu dla starszych koleżanek. Obecnie jest w trakcie przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w październiku, w Danii. Tam podobnie jak podczas Mistrzostw Świata w Słowacji, z orłem na kimonie, postara się godnie reprezentować kraj i gminę Wilczyn.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opublikowano: 22 sierpnia 2019 10:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 2179

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom-jst.pl