Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Wilczyn

 (link otworzy duże zdjęcie)

W sobotę 19 września został zaprezentowany nowy wóz bojowy, jaki otrzymali druhowie z OSP Wilczyn. Uroczyście wprowadziły go inne pojazdy należące do jednostki z Wilczyna, a także z zaprzyjaźnionych OSP z Dębówca, Budzisławia Kościelnego i OSP Koło nad Wartą. Na miejscu czekał na nich szpaler z racami.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy, a także goście i sami druhowie, byli świadkami tego, jak wójt Grzegorz Skowroński „ochrzcił” nowy pojazd szampanem. Po przemówieniach członkowie OSP Wilczyn wręczyli podziękowania wszystkim osobom,  które przyczyniły się do pozyskania samochodu.

Nowy nabytek w OSP Wilczyn to MAN TGM z napędem 4x4 i pojemnikiem na wodę o pojemności 3 tys. litrów. Został kupiony dzięki stworzonemu montażowi finansowemu, na który złożyli się: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu – 360.000,00 zł, Gmina Wilczyn – 228.430,00 zł oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie – 200.000 zł. Całkowity koszt zakupu wyniósł zatem 788.430,00 zł.

Opublikowano: 21 września 2020 10:15

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 579

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom.pl