INFORMACJA W SPRAWIE WPROWADZENIA PIERWSZEGO STOPNIA ALARMOWEGO I PIERWSZEGO STOPNIA ALARMOWEGO CRP

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na podstawie art.16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 796) podpisał Zarządzenie nr 141 z dnia 27 sierpnia 2019 roku w sprawie wprowadzenia pierwszego stopnia alarmowego (stopień ALFA) oraz pierwszego stopnia alarmowego CRP (stopień (ALFA-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej obowiązujące od dnia 28 sierpnia 2019r. od godz.00:01  do dnia 3 września 2019r.  do godz. 23:59. Wprowadzenie stopnia alarmowego ma charakter prewencyjny i jest związane z uroczystościami upamiętniającymi 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz oficjalną wizytą w Polsce Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

PIERWSZY STOPIEŃ ALARMOWY – STOPIEŃ ALFA (ALFA – CRP) jest najniższym z czterech stopni alarmowych określanych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Stopnie alarmowe CRP dotyczą z kolei zagrożenia w cyberprzestrzeni.

W związku z tym prosi się mieszkańców o zachowanie zwiększonej czujności w stosunku do osób zachowujących się w sposób wzbudzający podejrzenia, informowanie odpowiednich służb  w przypadku zauważenia porzuconych paczek, bagaży lub jakichkolwiek innych oznak nietypowej działalności.

Opublikowano: 29 sierpnia 2019 11:32

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 257

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom-jst.pl