Szkolenie dla osób mających zamiar dokonywania uboju zwierząt we własnym gospodarstwie w celu przeznaczenia mięsa na użytek własny

 (link otworzy duże zdjęcie)

        W dniu 22 stycznia 2020 r. o godz. 10.00 w OSP w Kramsku odbędzie się szkolenie, dla osób dokonujących uboju zwierząt  we własnym gospodarstwie, na własne potrzeby. Jest to szkolenie obowiązkowe dla osób, które do tej pory dokonywały uboju zwierząt we własnym gospodarstwie domowym oraz dla osób, które zamierzają tych ubojów dokonywać.

 Szkolenie dotyczy ubojów zwierząt z gatunku: świnie, cielęta do 0,5 roku, owce i kozy – niezależnie od wieku. Szkolenie poprowadzi przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Koninie.

Każda osoba uczestnicząca w szkoleniu otrzyma zaświadczenie o ukończenia szkolenia podnoszącego kwalifikacje związane z ubojem zwierząt na użytek własny. Jedyna opłata to koszt 17 zł/opłata skarbowa/za czynności formalne i wystawienie zaświadczenia przez Powiatowego Lekarza Weterynarii .

Zapisy w terminie do 15 stycznia 2020 r. pod numerem telefonu: 63 – 243 85 34 lub osobiście w biurze Wielkopolskiej Izby Rolniczej w Koninie ul. Hurtowa 1 pok. 205. Ilość miejsc ograniczona.

 

 (-) Elżbieta Bryl

Kierownik BP WIR w Koninie

Opublikowano: 10 stycznia 2020 13:23

Kategoria: Komunikaty

Wyświetleń: 276

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom.pl