Dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczynie.

 (link otworzy duże zdjęcie)

nfosigw_1.jpgwfosigw.jpgherb_gminy_jpg.jpg

Przedsięwzięcie pn.: „Dofinansowanie zakupu fabrycznie nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilczynie” dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu (www.wfosgw.poznan.pl) w ramach Programu Priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 1) Dofinansowanie zakupu specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych” w 2020 roku.

W ramach realizacji przedsięwzięcia zakupiony został średni samochód ratowniczo – gaśniczy MAN TGM 13.290 4×4 BB. Zakup sfinansowany został z środków finansowanych NFOŚiGW/WFOŚiGW w Poznaniu w kwocie 360.000,00 zł, dotacji celowej z budżetu Gminy Wilczyn w kwocie 228.430,00 zł oraz dotacji celowej z budżetu państwa w kwocie 200.000,00 zł.

Dzięki realizacji przedsięwzięcia zakupiony średni samochód ratowniczo-gaśniczy, z napędem 4x4 dzięki swoim parametrom i wyposażeniu usprawni akcje ratownicze poprzez szybsze dotarcie do miejsca zdarzenia, co pozwoli na błyskawiczną reakcję oraz podjęcie odpowiednich środków adekwatnych do aktualnych potrzeb ratowniczych. Ponadto znacząco poprawi funkcjonowanie systemu reagowania na zagrożenia środowiskowe i ekologiczne.

Opublikowano: 18 września 2020 08:14

Kategoria: Inwestycje

Zdjęcia:

Wyświetleń: 54

Urząd Gminy w Wilczynie

Realizacja: IDcom.pl